Burundi ECTN, what is the ECTN Certificate?

ECTN certificate is a digital certificate mandatory to be presented at the customs to clear the cargo indicating shipper and consignee information, shipment details such as loading & discharge ports and dates, container details, cargo and freight value, etc. CTN certificate is issued for each Bill of Lading and based on the transportation documents. CTN has a unique number just for subject transportation / Bill of Lading; therefore, each Bill of Lading needs its own ECTN certificate/number.

Why is ECTN / Cargo Tracking Note Necessary for Burundi?

CTN veya herhangi bir yükleme sertifikası, yükün varış tarihini ve miktarını liman yetkililerine bildirerek, yetkililerin boşaltma işlemlerine önceden hazırlanmalarını sağlar. CTN aynı zamanda ithal edilen malların fiili fiyatını belirterek ve aşağıda belirtilen taşıma belgelerini yükü yükledikten kısa bir süre sonra ileterek ve yetkililere tüm taşıma belgelerinin gerçek ve düzenli olduğunu garanti ederek yolsuzluğu önler.

Gönderileriniz için neden Burundi CTN Sertifikası almalısınız?

CTN belgesi olmadan kargo gümrükten çekilemez ve gümrükte geçerli bir CTN belgesi ibraz edilinceye kadar oluşan demuraj masraflarına ek olarak ceza söz konusu olacaktır.

CTN İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

  • Konşimento
  • Ticari fatura
  • Navlun Faturası (navlun değeri ticari faturada belirtilmemişse)
  • Gümrük Beyannamesi Formu

Uyarı: CTN Başvurusu sırasında istediğiniz zaman işlemi iptal edebilirsiniz.

Burundi Gönderilerinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

  • CNCA sertifikası, online olarak sunulan taşıma belgelerine istinaden düzenlenir ve kargonun fiziki muayenesine gerek kalmaz.
  • Validasyon süreci 2 ila 3 gün sürer ve sürecin süresi yetkililerin inisiyatifindedir.
  • Bir Burundi CTN sertifikasına yalnızca malların nihai varış yeri Burundi ise ihtiyacınız vardır; varış liman ülkeleri için bir CTN sertifikası gerekli olmayacaktır.

Burundi’nin Ticaret Sermayesi İthalat hacmi

Burundi’nin ithalat hacmi ise 773 milyon dolar olarak açıklandı.

Burundi’nin İhracat Hacmi

Burundi’nin ihracat hacmi ise 163 milyon dolar olarak açıklandı.

Burundi için Kargo Takibi notlarıyla ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?

Burundi gönderilerinizde size yardımcı olmak için 7/24 hizmetinizdeyiz. Sağ panelden e-posta veya form aracılığıyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Hangi Ürünlerin Burundi’ye İthali Yasaktır?

  • Salgın hastalıklardan etkilenen bölgelerden hayvanlar ve hayvansal yan ürünler ve epifitik hastalıklardan etkilenen bölgelerden bitkiler.
  • Bazı damıtılmış içecekler, pornografi ve kumar makineleri
  • Herhangi bir yasa dışı ürün veya ekipman için ECTN sertifikaları sağlamıyoruz.

Comments are disabled.